צרו קשר:

  רוצה לשמוע יותר על הגנים שלנו?

  ּ

  נא לא לעשות הכללות/ ניר גולן

  במשך השנים האחרונות, אני קורא תגובות ודברים שכותבים על "כל" הגננות ו"כל" הסייעות…
  תקשיבו, כל מי שאני מכיר בתחום החינוך לגיל הרך (וזה הרבה מאוד) הוא נגד אלימות ותוקפנות על כל צורותיה. מי שלא מסכים עם המשפט הזה – צריך לשבת בכלא ובוודאי לא לעבוד עם ילדים. אני לא חושב שיש מחלוקת על כך. נכון שיש מקרים שכולנו מזדעזעים לשמוע עליהם, אך מכאן ועד להפוך את כולן לאשמות ולשק חבטות יש מרחק רב.
  מי שעושה את זה כורת את הענף כולו ובסופו של דבר מחמיר את המצב ולא משפר אותו.
  עם כל הכבוד, המצב לא ישתפר ויגיע למקום אליו אנו שואפים בזכות מצלמות או פיקוח (ראינו את המעונות "המפוקחים" ראינו גנים עם מצלמות), הוא לא ישתפר מעוד גזירות והכבדות על הגנים, הוא לא ישתפר מכך שהורים ירגלו אחר אנשי הצוות ויכניסו מכשירי מעקב, הוא לא ישתפר בזכות כל מיני יוזמות לשלוח הורים מפקחים .
  הדבר היחיד שישפר אותו הוא תהליך עומק מקצועי שיתרום להעלאת איכות הצוות והכבוד המקצועי שלו. כל דבר אחר רק ירחיק את הטובים ויפגע בענף שגם כך הוא רעוע וחלש. להכות בענף כולו רק ישבור אותו ולא יחזק אותו.
  לוקחים אוכלוסייה שעוד לפני הקורונה הייתה חלשה ובמשבר גדול ומכים בה במקום להרים אותה. זה ממש לא הפתרון. אם מחפשים אשמים הם נמצאים בכנסת ובממשלה. כל סבב בחירות אני שואל מדוע לא מדברים על חינוך…
  אני כמובן נגד אלימות ובעד ענישה חמורה למי שפוגע בילדים. אני בעד מצלמות ובעד פיקוח…אך זה לא המהות. זו התפאורה.
  בואו ניזכר שרוב מקרי האלימות, ההתעללות המינית, התאונות ובעיות הבטיחות קורים במסגרת המשפחות והבית ולא בגני הילדים. האם הופכים את כל ההורים לעבריינים ?

  למעלה

  לחצו כאן וצרו איתנו קשר

  438

  כתוב את הכותרת כאן

  לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.